Darbinieku darba algu aprēķins, algas nodokļu un iemaksu aprēķins

Darbu var atalgot dažādi, bet mūsdienās populārākais samaksas veids ir bezskaidra nauda uz bankas norēķinu konta. Katrā uzņēmumā ir izveidota darba atalgojuma sistēma, kas bieži var būt arī kā bonusi produkcijas vai pakalpojumu veidā papildus algai. Uzņēmumā ir nepieciešams stingri ievērot izveidoto atalgojuma sistēmas politiku – tas var slikti ietekmēt Jūsu uzņēmuma reputāciju un celties darbinieku neapmierinātiba.

Darba samaksa Latvijā dalās trīs veidos:

  1. Laika darba alga – izplatītākā alga valstī, kur maksā par nostrādāto laiku;
  2. Gabaldarba alga – izplatīta būvniecība un ražošanas uzņēmumos, kur maksā par padarīto daudzumu;
  3. Akorda darba alga – spilgts piemērs ir jebkadu projektu izstrādē, kur maksā par konkrēta darba veikšanu.

Stājoties darba attiecībās ir svarīgi saprast atšķirību starp bruto un neto algu.

  1. Bruto alga, tautā sauktā alga uz papīra, ir naudas summa, ko saņem darbinieks nodokļu nomaksas.
  2. Neto alga, tautā sauktā alga uz rokas, ir naudas summa, kuru darbinieks saņem pēc nodokļa nomaksas skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu uz bankas kontu.

Sākot jaunu uzņēmumu vai vēloties uzlabot esošo - iesakām izveidot vai koriģēt personāla uzskaites sistēmu, kas ļauj uzņēmumam strādāt sekmīgāk un nesīs lielāku atdevi gan no darbinieku, gan uzņēmuma puses.

Algu aprēķins var sagādāt raizes uzņēmuma vadītājiem, ja to neaprēķina pareizi un kļūdās nodokļu iemaksā. Aprēķinā iekļauj - algas un nodokļu aprēķinu, kā arī retāk slimības, atvaļinājuma un bērnu kopšanas pabalsta aprēķinu. SIA Grāmatvedības pieredzējušie darbinieki spēs nodrošināt ātru un kvalitatīvu algu aprēķina pakalpojumu, kā arī citus, piemēram pārskatu un atskaišu izstrādāšanu vadībai un Valsts ieņēmumu dienesta, vest avansa uzskaiti u.c.

Mūsu uzņēmums piedāvā profesionāli veikt darba samaksas aprēķinu darbiniekiem, aprēķināt ieskaitīt Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākumu nodokli, uzņēmējdarbības riska valsts nodevu attiecīgajās valsts iestādēs Jūsu izvēletajos mēneša datumos.